Loimaa. Poliisilla on 1.4. ollut tehtävä Loimaan Citymarketilla. Hätäkeskusilmoituksen mukaan henkilöä oli vahingoitettu teräaseella, kertoo Lounais-Suomen poliisilaitos.
Alustavasti on selvinnyt, että yhtä henkilöä on puukotettu kauppaliikkeen ulkopuolella. Epäilty ja uhri ovat aikuisia paikallisia henkilöitä.
Epäilty on pidätetty, ja uhri on toimitettu ambulanssilla terveydenhuollon piiriin. Poliisilla ei ole tarkempaa tietoa vammojen vakavuudesta, mutta kyse ei ilmeisesti ole hengenvaarallisesta vammasta.
Asiaa tutkitaan tässä vaiheessa törkeänä pahoinpitelynä ja toisen vakavaan vahingoittamiseen soveltuvan esineen hallussapitona. Asian tutkinta jatkuu kuulusteluin ja teknisen tutkinnan myötä.

