Loimaalla Suopellossa 8. syyskuuta junan alle menehtyneen vainajan henkilöllisyys on yhä selvittämättä. Poliisi julkaisee vainajan tuntomerkit.
Vainaja on arviolta noin 40–80-vuotias mies, jonka pituus on noin 175 senttimetriä. Hänen yllään oli tapahtumahetkellä musta Morrison Limited Original -merkkinen kevyttoppatakki kokoa XXL, punainen collegepaita, jossa on valkoiset hihat ja teksti Domus sekä violetti kauluspaita, kertoo Lounais-Suomen poliisilaitos.
Jalassaan vainajalla oli mustat Crocs-merkkiset sandaalit sekä tummat Capsulaten verryttelyhousut, joissa on lahkeessa teksti USA Sports. Lisäksi vainajan hallussa oli Volkswagenin avain.
Mahdolliset vihjeet vainajan henkilöllisyydestä voi ilmoittaa Lounais-Suomen poliisille sähköpostiosoitteeseen vihjeet.lounais-suomi@poliisi.fi.

